گفتگو با خردمندان و دانشوران ، پاداشی کمیاب است.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷
خانه » ورزشی » زندگینامه بزرگان ورزش » زندگینامه کریستیانو رونالد مهاجم پرتغالی رئال مادرید

زندگینامه کریستیانو رونالد مهاجم پرتغالی رئال مادرید

زندگینامه کریستیانو رونالدو

کریستیانو رونالدو

کریستیانو رونالدو (دوس سانتوس آویرا) متولد پنجم فوریه سال ۱۹۸۵ میلادی از خانواده ای کاملا متوسط، که بیشتر با نام (کریستیانو رونالدو) معروف می‌باشد، فوتبالیست پرتغالی در رده حرفه‌ای  در تیم‌های(آندورینا) (ناسیونال)،(اسپورتینگ لیسبون)(منچستریونایتد)و (رئال مادرید) و ملی (پرتغال) بازی می‌کند. کریستیانو رونالدو یکی از بهترین بازیکنان جهان و یکی از بهترین استعدادهای امروزه فوتبال است.

دوران خردسالی رونالدو

خردسالی رونالدو

کریستیانو رونالدو در شهر (فانچال) در منطقه (مادیرا) در کشور پرتغال دیده به جهان گشود. مادر او (ماریا دولورس داس آویرا) و پدرش (خوزه دینیس آویرا) بود. او یک برادر به نام (هوگو) و دو خواهر به نام‌های (الما) و (کاتیا) دارد.

نام رونالدو در کشور پرتغال نام و نشان معروفی نیست ولی پدر و مادرش به خاطر (رونالد ریگان) رییس‌جمهور وقت آمریکا نام او را رونالدو گذاشتند زیرا ریگان هنرپیشه مورد علاقه پدر کریستیانو بود. او تاکید می‌کند این نامگذاری اصلا دلایل سیاسی نداشته است.

کریستیانو رونالدو وقتی سه ساله بود فوتبال را آغاز کرد. وقتی در شش سالگی به مدرسه رفت دیگر علاقه‌اش به ورزش کاملا پیدا شده بود. او در آن زمان عاشق تیم (بنفیکا پرتقال) بود و جالب است که بعدها به تیم رقیب آن یعنی (اسپورتینگ لیسبون) پیوست.

کریستیانو رونالدو ابتدا با یک تیم آماتور به نام (آندورنیا) بازی می‌کرد زیرا پدرش در آن باشگاه شاغل بود. در آن زمان کریستیانو رونالدو تنها هشت سال داشت. در سال ۱۹۹۵ یعنی در ده سالگی (کریستیانو رونالدو) کم‌کم در پرتغال کسب شهرت می‌کرد و آرام آرام نامی آشنا در ورزش فوتبال می‌شد. به طوری که دو تیم برتر شهر مادیرا در پی امضای قرارداد با وی  بودند.

کریستیانو رونالدو با بازی در مسابقات زیر هفده سال یوفا برای تیم (اسپورتینگ لیسبون) مورد توجه (جرارد هولیه) سر مربی وقت تیم لیورپول قرار گرفت. در آن زمان او تنها شانزده سال داشت و به همین خاطر لیورپول از خرید او صرف نظر کرد ولی همین موضوع سبب شد به چشم (سرالکس فرگوسن) سرمربی وقت منچستر یونایتد بیاید.

در تابستان ۲۰۰۳ کریستیانو رونالدو در بازی برابر تیم (شیاطین سرخ) منچستریونایتد به خوبی توانایی‌های خود را در معرض تماشا قرار داد و نشان داد که می‌تواند در دو سمت بازی کند. پس از بازی، اعضای تیم منچستریونایتد همگی از یک استعداد درخشان سخن می‌گفتند. آنها معتقد بودند بهتر است در آینده در کنار این جوان باشند تا در برابر او.

حضور کریستیانو رونالدو در منچستر یونایتد

کریستیانو رونالدو در منچستریونایتد

الکس فرگوسن این جوان را می‌خواست. او می‌خواست از کریستیانو رونالدو به جای دیوید بکام که به تازگی به رئال مادرید پیوسته بود سود ببرد و بدین ترتیب کریستیانو رونالدو با قیمت ۲۴ میلیون و ۱۲ هزار پوند راهی تیم منچستریونایتد شد.

کریستیانو رونالدو در ابتدا پیراهن شماره هفت را پوشید ولی با وجود تمام مهارت‌ها و حمله‌هایش دوست نداشت تحت فشار انتظارات عموم مردم باشد. انتظاراتی که از شماره پیراهن او انتطار می‌رفت. رونالدو ترجیح می‌داد پیراهن شماره ۲۷ را بپوشد زیرا در اسپورتینگ لیسبون نیز همین شماره را می‌پوشید.

کریستیانو رونالدو همیشه متهم به خودخواه بودن و تکروی است، با این وجود الکس فرگوسن تمام حیثیت کاری خود را بر روی او گذاشت و مجددا با او قراردادی تا پایان سال ۲۰۱۰ به امضا رساند.

 کریستیانو رونالدو سریعترین بازیکنان فوتبال جهان

کریستیانو رونالدو  بیشتر در بازی‌ها، مشکل عصبی پیدا می‌کند. او نمی‌تواند اعصاب خود را کنترل کند و زود از کوره در می‌رود. او یک بار به خاطر رفتار خشونت‌ بار و انگشت تکان دادن به نشانه تهدید به سوی تماشاچیان از بازی اخراج و از مسابقه بعدی نیز محروم شد.

کریستیانو رونالدو در سال ۲۰۰۵ به (بازیکن جوان ویژه فیلیپو) معروف شد و از سوی فیفا بیستمین بازیکن برتر تاریخ فوتبال لقب گرفت. کریستیانو رونالدو با وجود اخلاق تندش طرفداران زیادی دارد. رونالدو در بازی‌های جام‌جهانی اولین گل خود را با ضربه پنالتی به تیم ملی جمهوری اسلامی ایران زد.

زندگی شخصی کریستیانو رونالدو

خانواده کریستیانو رونالدو

پدر کریستیانو رونالدو که (دینیس آویرا) نام داشت هفتم سپتامبر ۲۰۰۵ و در زمان بازی‌های مقدماتی جام‌جهانی دار فانی را وداع گفت.

کریستیانو رونالدو چند ساعت پس از شنیدن این خبر مجبور بود برابر تیم ملی روسیه بازی کند و این برای او بسیار سخت بود ولی می‌دانست امکان ندارد در بازی غایب باشد. پس از بازی، سرالکس فرگوسن رونالدو را مشایعت کرد و به کشورش پرتقال  فرستاد.

کریستیانو رونالدو با زنی به نام (مرچه رومرو) مجری اسپانیایی تلویزیون پرتغال آشنا شد. هر چند او اصلیت اسپانیایی دارد ولی در پرتغال به دنیا آمده و رشد کرده است. او با آشنایی خود با رونالدو تنفر خیلی‌ها را برانگیخت زیرا بسیاری از طرفداران رونالدو او را شایسته نامزدی فوتبالیست محبوب خود نمی‌دانستند و سایت‌های اینترنتی علیه او ایجاد کردند و شروع به تنش زایی کردند.

(مرچه) نه سال از کریس رونالدوبزرگ‌تر بود و از همسر اولش طلاق گرفته بود. کریستین همیشه دوست دارد زندگی خصوصی خود را به معنای واقعی آن خصوصی نگه دارد و معتقد است زندگی خانوادگی از زندگی حرفه‌ای کاملا جداست و هیچ گاه در این مورد صحبتی نکرد و نامزدی او با خود را تأیید نمی کرد.سرانجام در بیستم سپتامبر ۲۰۰۶ (مرچه) هم تایید کرد که دیگر رابطه‌ای با کریستیانو رونالدو ندارد.

کریستیانو رونالدو در سال ۲۰۱۰ رابطه‌ای را با ایرینا شایک آغاز کرد. این زوج در ژانویه ۲۰۱۵ به رابطهٔ خود پایان دادند. کریستیانو رونالدو در سال ۲۰۱۵ پس از قطع رابطه با ایرینا شایک رابطه‌ای را با لوسیا ویالون مجری و گزارشگر تلویزیونی در اسپانیا آغاز کرد. کریستیانو رونالدو یک مسیحی کاتولیک است. او پس از سونامی ۲۰۰۴ در اندونزی و زنده پیدا کردن پسری که پیراهن تیم ملی پرتغال را بر تن داشت یک خانه برای او خرید. نام این پسر مارتونیز است و هم اکنون در تیم اسپورتینگ لیسبون بازی می‌کند.

رونالدو هم اکنون یک خانه دو میلیون پوندی در (وود فورد) واقع در انگلیس دارد. پس از حضور کریستیانو رونالدو در تیم ملی کشور پرتغال و بازی مقابل تیم انگلیس در مسابقات جام‌جهانی آلمان، طرفداران تیم انگلیس به نشانه خشم خود شیشه‌های خانه گران‌قیمت کریستیانو را شکستند.

رونالدو نیز از این عکس‌العمل غیرمنطقی مردم بسیار ناراحت شد و اعلام کرد منچستر یونایتد را ترک می‌کند و آینده او در اسپانیاست. (مرچه) که در آن زمان هنوز با کریستیانو رابطه داشت گفت: اگر کریستیانو رونالدو قبل از این‌که خشم مردم فرو بنشیند به انگلیس بازگردد، کار احمقانه‌ای کرده است. او حتی از ستاره منچستریونایتد تقاضا کرد برای بردن وسایلش هم به آن جا بازنگردد.

سرالکس فرگوسن همیشه از کریستیانو رونالدو به عنوان یک بازیکن برتر نام می‌برد. خیلی کم هستند کسانی که مانند کریستیانو می‌توانند برابر بازیکنان هجومی بایستند. مدافعان نمی‌توانند این جور بازیکنان را کنترل نمایند؛ به همین خاطر است که همه به او به چشم یک (خطر بزرگ) نگاه می‌کنند.

فرزند کریستیانو رونالدو

کریستیانو رونالدو در ۱۷ ژوئن ۲۰۱۰ پدر شد. پسر او، کریستانو نامیده شد و خانواده‌اش، نام مستعار کریستیانینو را بر روی او گذاشتند. او در آمریکا به دنیا آمده و رونالدو اعلام کرد که حضانت کامل وی در اختیار اوست. رونالدو هرگز به صورت عمومی هویت مادر پسرش را فاش نکرده است.

دانستنیهایی کوتاه از رونالدو

رونالدو در تیم ملی پرتغال

_ کریستیانو در بازی‌های یورو ۲۰۰۴ و جام‌جهانی ۲۰۰۶ به عنوان جذاب‌ترین بازیکن شناخته شد.

_ کریستیانو رونالدو در کودکی با نام مستعار (کلویورت) نامیده می‌شد.

_  رونالدو از سهام‌داران (نایک)، (پیپ جینز)، (اکسترا جاس) (نوشیدنی انرژی‌زای اندونزی) و اتومبیل سوزوکی است هر چند که خود یک اتومبیل بی‌‌ام‌و مشکی دارد.

_ تیم محبوب کودکی کریستیانو رونالدو (بنفیکا پرتقال) بود.

_ قهرمان کودکی رونالدو (دیگو مارادونا) بود.

_ قهرمان کنونی او (لوییس فیگو) و (تیه ری‌ هانری) هستند.

_ کریستیانو  که دراسپرتینگ لیسبون بزرگ شده است همیشه به خاطر لهجه اش مورد تمسخر بچه‌ها قرار می‌گرفت.

_ کریس رونالدو با (آلبرتو جاردیم) فرماندار زادگاه خود دوست صمیمی است.

مصدومیت رونالدو در جام ملت های اروپا ۲۰۱۶

«کریستیانو رونالدو» در دقيقه ۲۳ ديدار فينال يورو ۲۰۱۶ مصدوم شد و با چشماني اشك آلود بازي را ترك كرد.

در نهایت تیم ملی فوتبال پرتغال با پیروزی یک بر صفر در برابر فرانسه میزبان برای نخستین بار جام قهرمانی در یورو را به بالای سر برد.

افتخارات ورزشی کریستیانو رونالدو

افتخارات کریستیانو رونالدو

رده باشگاهی
منچستر یونایتد
♦ لیگ برتر فوتبال انگلستان: ۰۷–۲۰۰۶، ۰۸–۲۰۰۷، ۰۹–۲۰۰۸
♦ جام حذفی فوتبال انگلستان: ۰۴–۲۰۰۳؛ نایب قهرمانی: ۰۵–۲۰۰۴، ۰۷–۲۰۰۶
♦ کارلینگ کاپ: ۰۶–۲۰۰۵، ۰۹–۲۰۰۸
♦ جام خیریه انگلستان: ۲۰۰۷
♦ لیگ قهرمانان اروپا: ۰۸–۲۰۰۷؛ نایب قهرمانی: ۰۹–۲۰۰۸
♦ نایب قهرمانی سوپرجام اروپا: ۲۰۰۸
♦ جام باشگاه‌های فوتبال جهان: ۲۰۰۸

رئال مادرید
♦ لا لیگا: ۱۲–۲۰۱۱
♦ کوپا دل ری: ۱۱–۲۰۱۰، ۱۴–۲۰۱۳؛ نایب قهرمانی: ۱۳–۲۰۱۲
♦ سوپرکوپا د اسپانیا: ۲۰۱۲؛ نایب قهرمانی: ۲۰۱۱، ۲۰۱۴
♦ لیگ قهرمانان اروپا: ۱۴–۲۰۱۳
♦ سوپرجام اروپا: ۲۰۱۴
♦ جام باشگاه‌های فوتبال جهان: ۲۰۱۴

افتخارات ملی کریستیانو رونالدو
پرتغال
♦ جام ملت‌های اروپا: نایب‌قهرمانی: ۲۰۰۴
♦ جام جهانی: مقام چهارم: ۲۰۰۶

 ♦ جام ملت‌های اروپا: قهرمانی: ۲۰۱۶

انفرادی
♦ توپ طلای فیفا: ۲۰۱۳، ۲۰۱۴
♦ بازیکن سال فوتبال جهان: ۲۰۰۸
♦ ستارگان تیم‌های فینالیست جام ملت‌های اروپا|تیم منتخب جام ملت‌های اروپا: ۲۰۰۴، ۲۰۱۲
♦ تیم سال یوفا: ۲۰۰۴، ۲۰۰۷، ۲۰۰۸، ۲۰۰۹، ۲۰۱۰، ۲۰۱۱، ۲۰۱۲، ۲۰۱۳، ۲۰۱۴
♦ بهترین بازیکن سال سر مت بازبی: ۰۴–۲۰۰۳، ۰۷–۲۰۰۶، ۰۸–۲۰۰۷
♦ بازیکن جوان سال پی‌اف‌ای: ۰۷–۲۰۰۶
♦ بازیکن سال پی‌اف‌ای: ۰۷–۲۰۰۶، ۰۸–۲۰۰۷
♦ بازیکن سال اتحادیه نویسندگان فوتبالی: ۰۷–۲۰۰۶، ۰۸–۲۰۰۷
♦ بازیکن فصل لیگ برتر انگلستان: ۰۷–۲۰۰۶، ۰۸–۲۰۰۷
♦ آقای گل لیگ برتر انگلستان: ۰۸–۲۰۰۷
♦ کفش طلای اروپا: ۰۸–۲۰۰۷، ۱۱–۲۰۱۰، ۱۴–۲۰۱۳
♦ توپ طلای اروپا: ۲۰۰۸
♦ جایزه بهترین بازیکن سال اروپا: ۱۴–۲۰۱۳
♦ بازیکن سال ورلد ساکر: ۲۰۰۸، ۲۰۱۳، ۲۰۱۴
♦ جایزه پوشکاش فیفا: ۲۰۰۹
♦ آقای گل لا لیگا: ۱۴–۲۰۱۳، ۱۱–

کریستیانو  برای بدست آوردن توپ طلا و کفش طلا در دنیا یک رغیب جدی به نام لیونل مسی دارد.

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است