شب آنگاه زیباست که نور را باور داشته باشیم.
خوش آمدید - امروز : شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸
خانه » کادو چی بخریم » هدیه روز مادر » اصول هدیه خریدن و کادو دادن

اصول هدیه خریدن و کادو دادن

چگونه هدیه بدهیم

هدیه دادن

از گذشته تا به حال هدیه دادن و گرفتن  مورد توجه آدمی بوده و به اندازه عمر انسان، سابقه دارد. در واقع هزاران سال است که مردم با به راه انداختن مراسم و جشن های مختلف به همدیگر کادو می دهند.

هدیه راهکاری برای مستحکم کردن روابط

تحقیقات نشان داده هدیه، بخش بسیار مهمی از روابط  جوامع انسانی را دارد و تعریف مشخصی از این روابط ایجاد می کند. کادو دادن، پیوند بین اعضا​ی خانواده و دوستان و آشنایان حتی طرف های کاری و اداری و تجاری را مستحکم می کند. مردم وقتی به یکدیگر کادو می دهند، اولین مورد این است که به  همه نشان می دهند که برای همدیگر ارزش قائل هستند و به یکدیگر اهمیت می دهند. همچنین موجب می شود که به یکدیگر بیشتر فکر کنند و توجه نشان دهند. اگرچه مفهوم هدیه در فرهنگ و کشور ها مختلف گاهی متفاوت است، اما در اصل نشان دهنده توجهی است که افراد به یکدیگر دارند و به واسطه آن علاقه خود را به یکدیگر ابراز می کنند.

هدیه دادن جهت ابراز علاقه

کادو دادن و کادو گرفتن، بهترین ترین روشی است که فرد می تواند علاقه خود را به طرف مقابل خود نشان می دهد و حتی کاملا برعکس، امکان دارد فردی بخواهد با کمترین صدمه به طرف مقابل به رابطه خودشان پایان دهند. او این کار را می تواند به وسیله هدیه دادن انجام دهد. افرادی که به این مقوله توجهی ندارند، معمولا این علائم و اشارات اجتماعی را بسادگی از دست می دهند.

نظر روان شناسان در مورد هدیه دادن

به گفته روان شناسان کادو دادن و گرفتن می تواند برای افراد بسیار مورد اهمیت باشد و موجب سلامت روح و در نهایت جسم هر دو طرف شود. در حقیقت این عمل افراد را در شرایط win-win یا همان برد-برد قرار می دهد و احساسات خوب و بسیار دلپسندی در هر دو طرف ایجاد می کند و موجب صمیمیت و در نتیجه احساس امنیت بیشتر می شود. در حقیقت کادو دادن و گرفتن  باعث ترشح هورمون (سروتونین) می شود که در مغز افراد وظیفه تنظیم کننده حالات روحی است.

از طرفی تحقیقات نشان داده است که کادو دادن به مراتب بیش از کادو گرفتن شادی می آورد و وقتی این عمل به یک عادتی در زندگی روزمره  تبدیل شود، مسلما می تواند جلوی افسردگی را بگیرد. زیرا فردی که هدیه می دهد از این که توانسته دیگری را خوشحال کند، احساس باارزش بودن و مفید بودن می کند. در واقع کادو دادن را می توان در زمره کارهای انسان دوستانه قرار داد. بویژه زمانی که این کار بدون چشمداشت و توقع تلافی انجام شود، بسیار فرحبخش و عالی است.هدیه و کادویی

کادو یا هدیه خوب

کادو دادن به نظر ساده و بدون درد سر می آید، اما باید گفت کاری بسیار سخت و پیچیده است و اول از همه باید رسم و آداب آن را بخوبی بدانید. هدیه خریدن از این نظر سخت است که معمولا نمی دانیم طرف هدیه گیرنده به چه وسایلی علاقه مند است،به هنگام کادو خریدن شاید مدام به خود بگویی که ای کاش می شد که خود طرف هم اینجا بود. درواقع نمی توانیم براحتی وارد روحیات  طرف شده و از دریچه چشم های او اطراف را ببینیم و بفهمیم که او واقعا چه می خواهد. حتی گاهی اوقات این ناتوانی به تهیه هدایایی منجر می شود که از نظر گیرنده اصلا ارزشی ندارند.

رسوم مختلف برای تهیه هدیه

رسم و رسوم های مختلف و فرهنگ های گوناگون کادو دادن را بسیار مشکل تر می کند. معمولا در جوامعی که از تنوع فرهنگی بالا برخوردارند، هنگام تهیه کادو باید بسیار دقت کرد تا هدیه ای​مناسب به روحیات افراد تهیه شود. درواقع باید از رسم و رسوم یکدیگر که گاه از شهری با شهر دیگر متفاوت است خبر دار بود. در هر حال دادن هدیه خوب و عالی چیزی است که فرد هدیه دهنده به آن بسیار توجه دارد.

ویژگی های یک هدیه خوب

۱-هدیه بی منظور و بدون توقع
پیش از هر چیز باید گفت یک کادوی خوب و باارزش کادوی است که بدون هیچ چشم داشتی و بدون توقع  برای جبران داده شود. زیرا اگر توقعی برای  جبران به میان آید، اولا فرد گیرنده هدیه را در شرایط بدی قرار می دهید و او احساس می کند که مجبور است برای جبران این کار شما کادو بخرد و در ثانی به او می فهمانید که کادوی شما  صمیمانه و از ته قلب نبوده است.

۲-هدیه گران
اگر کادو یا هدیه  تان باعث شود که طرف مقابل شما احساس فقیر بودن کند، هدیه ای واقعی و باارزش نیست، بلکه با این کار به او حالی می کنید که شما قدرت خرید بسیار بالایی دارید و می خواهید این موضوع را به او بفهمانید. و از آنجا که اشخاص به محض دریافت کادو ناخداگاه به فکر جبران آن می افتند، خریدن هدایای گرانقیمت شخص دریافت کننده کادو را به دردسر می اندازد و آن کادو را به یکی تلخ ترین خاطرات زندگی اش تبدیل می کند. بنابراین مراقب باشید هدیه ای تهیه کنید که طرف مقابل را زیاد به زحمت نیندازید. یادتان باشد هدیه با ارزش صرفا کالای گرانقیمت نیست.

۳- پول جایگزین هدیه
برخی از افراد به جای خریدن کادو، پول می دهند. دادن پول این مفهوم را می رساند که فرد گیرنده کادو آنقدر ارزش و اهمیت نداشته است که به خودمان زحمت فکر کردن درباره هدیه یا بازار رفتن بدهیم و این موضوع را به سادگی با دادن پول به او می فهمانیم. بنابراین اگر می خواهید به گیرنده هدیه بگویید برایتان ارزش دارد و  مهم است هرگز پول هدیه ندهید.این یک تفکر غلط است که بگویید پول می دهیم خودش هر چی میخواهد بخرد.

هرگز نمی توانید ارزش هدایا را با پول بسنجید. دادن هدیه یعنی نشان دادن علاقه فرد به طرف مقابل. بنابراین می توانید کاری غیر از خریدن جنس و کالا انجام دهید. مثلا می توانید غذای مورد علاقه او را آماده کرده و او را به صرف ناهار یا شام در زمانی مناسب دعوت کنید. در حقیقت با این کار به او نشان می دهید که چقدر برایتان ارزش دارد.

۴-هدیه و کادوی خاص
گاهی اوقات برخی افراد صرفا برای رفع تکلیف کادو  می خرند و در این گونه مواقع جوراب، کمربند و از این قبیل کالاها را کاملا مناسب می دانند. اگرچه این اجناس نیز بسیار لازم است، اما با دادن این نوع هدایا نمی توانید به دریافت کننده این حس را بدهید که برایتان باارزش  هستند و آنها احساس خاص بودن نمی کنند. اگر می خواهید چنین حسی به او بدهید بهتر است برایش چیزی بخرید که بسیار شادترش کند. گاهی خریدن یک کتاب به عنوان کادو که به آن علاقه داشته است می تواند یک کادوی خاص برای او محسوب شود.

۵-تفکر هدیه دادن
خود کادو چندان مهم نیست، بلکه تفکر پشت آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. بنابراین در مورد کادوی که می خرید به دقت فکر کنید. به طور کلی به کسی که می خواهید  هدیه ای بدهید که دوست دارد. معمولا در صحبت هایتان می توانید متوجه شوید که او چه چیزی دوست دارد. اگر هم کاملا نمی دانید طرف مقابل چه چیزی دوست دارد، هدیه ای بگیرید که احتمال می دهید برایش کاربرد داشته باشد.

نکات بسیار مهم و ضروری برای خرید هدیه

۱-برای خرید کادویی به روحیات طرف مقابل به خوبی دقت داشته باشید.

۲-برای خرید کادویی به سن افراد توجه خاصی داشته باشید.

۳-برای خرید کادویی برای افراد مختلف به رنگ مورد علاقه آنها توجه داشته باشید.

۴-برای خرید کادو برای افراد تا آنجایی که می توانید وسایلی که نیاز دارد تهیه کنید.

۵-برای خرید کادو دقت کنید که کادوی تکراری برای آن فرد نخرید.

۶-برای خرید کادو سعی بر این داشته باشید که از مکان های خریداری کنید که تنوع بالایی داشته باشند تا خریدی راحت تر داشته باشید.

پیشنهاد ویژه برای خرید کادو و هدیه

برای خرید کادو بهتر است از فروشگاه اینترنتی کادویی خریداری کنید.

فروشگاه اینترنتی کادویی فدک کادو در این مورد می تواند به شما در خرید هدیه مناسب کمک ویژه ای به شما بکند.هدیه و کادویی

لیست اقلامی که می توانید در فروشگاه اینترنتی فدک کادو خریداری کنید.

۱- تابلو برجسته

۲- مجسمه سرامیکی

۳- جعبه جواهر آلات

۴- جعبه موزیکال

۵- شیرینی خوری

۶- ست های کادویی

۷- ست آشپزخانه

۸- ماگ و لیوان

۹- دمنوش خوری

۱۰- کتاب نفیس فرهنگی

۱۱-کتاب نفیس مذهبی

۱۲- ادکلن زنانه و ادکلن مردانه

۱۳- قاب عکس

۱۴- جاشمعی و اسانس سوز

۱۳- ساعت دیواری و ساعت رو میزی و…

اگر برای خرید هدیه و تجهیزات دکوری منزل وقت کافی ندارید کافیست که به فروشگاه اینترنتی فدک کادو سری بزتید و اقدام به خرید کرده و در کمترین زمان محصول در خواستی خود را درب منزل تحویل بگیرید.

برای خرید اینترنتی کادو کافیست به سایت اینترنتی فروشگاه آنلاین فدک کادو رفته و اقدام به خرید اینترنتی امن و راحت بکنید.

فروشگاه اینترنتی کادویی فدک دارای مجوز رسمی (ای نماد) از وزارت صنعت و معدنهدیه و کادویی

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است