افراد موفق کارهای متفاوت انجام نمی دهند، بلکه کارها را بگونه ای متفاوت انجام می دهند. (کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷
خانه » آشپزی » کیک و شیرینی » راه چاره برای غذای سوخته

راه چاره برای غذای سوخته

چاره برای غذای سوخته

غذای سوخته

اگر با غذای سوخته مواجه شدید،دیگ ، قابلمه یا ماهی تابه را فوراً  از روی آتش بردارید و مدت ۱۵ دقیقه آن را درون آب سرد بگذارید تا عمل پختن کاملا متوقف بشود. سپس با یک قاشق چوبی ؛ و به دقت قسمتهای نسوخته غذا را برداشته و به ظرف دیگری انتقال دهید. هیچگاه ته ظرف را نتراشید و از قسمتهای سوخته یا تکه های که آثار سوختگی روی آن است به ظرف دیگر منتقل نکنید.راهکارهای مقابله با غذای سوخته

🍖گوشت

اگر گوشت سوخت ؛ ابتدا حوله تمیزی را در آب گرم خیس کنید و آب آن را بگیرید. گوشت را با آن بپوشانید و بگذارید به مدت ۵ دقیقه بماند. سپس پوسته سوخته شده را با یک چاقو بتراشید.

🍚برنج

برای برطرف کردن طعم و بوی سوختگی برنج ؛ یک تکه نان سفید تازه (بهتر است قسمت سر آن باشد) روی برنج قرار داده و در ظرف را کامل ببندید ، بعد از چند دقیقه بوی سوختگی آن گرفته خواهد شد، البته پیاز هم می تواند بوی سوختگی برنج را برطرف کند.

🥘آبگوشت

اگر یک قاشق شربت خوری (پینات باتر) یعنی کره بادام زمینی به آبگوشت اضافه کنید ؛ طعم سوختگی آن برطرف می شود.

🔶کره نباتی (مارگرین)

اگر کره نباتی سوخت ؛ آن را دور نیندازید ؛ بلکه می توانید به شیوه فرانسوی ها عمل کنید و آن را روی سبزیجات بریزید و یا از آن برای درست کردن  نیمرو یا سرخ کردن سیب زمینی استفاده کنید.

🥛شیر

شیر وقتی بسوزد ؛ بوی نامطبوعی در فضا پخش می شود و شیر نیز طعم سوختگی و بسیار بدی به خود خواهد گرفت ، در این موقع ظرف شیر را در آب کاملا سرد بگذارید و یک نوک انگشت نمک (به اندازه یک هشتم قاشق شربت خوری) به آن اضافه کنید . طعم سوختگی برطرف می شود.
ویا نیز  می توان مقدار کمی شکر به شیر اضافه کنید ، ولی آن را بهم نزنید ، به جلوگیری از سوختن شیر کمک زیادی خواهد کرد.
برای آنکه ظرف شیر را راحت تر تمیز کرد ، همیشه ظرف را (پیش از آنکه شیر را در آن بجوشانید) در آب سرد آب بکشید.

🎂کیک

قبل از آنکه لایه سوخته شده کیک را با چاقو بتراشید ؛ بگذارید کاملا سرد بشود. سپس جای آن را با لایه نازکی از مخلوط سفیده تخم مرغ و خاکه قند کامل بپوشانید تا خرده های کیک از هم نپاشد. آنگاه لایه ضخیم تری از همین مخلوط روی آن قرار بدهید.

🍪بیسکویت یا شیرینی خشک

برای تراشیدن قسمت های سوخته بیسکویت یا شیرینی خشک ، به جای چاقو بهتر از یک رنده استفاده کنید . زیرا در غیر این صورت ممکن است در هم شکسته و جز مشتی نان برای شما
باقی نماند.

غذای سوخته

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است