عمر آنقدر کوتاه است که نمی‌ارزد آدم حقیر و کوچک بماند.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
خانه » سرگرمی » ۳۰ عادت بد اجتماعی که باید آن را ترک کنیم

۳۰ عادت بد اجتماعی که باید آن را ترک کنیم

عادت های بد موجود در زندگی افراد

وقتی به چیزی عادت می‌کنید ، ترک کردن آن دیگر خیلی سخت می‌شود. در زیر به بعضی از عادت‌های بد اجتماعی اشاره می‌کنیم

۱- خیره شدن
بااینکه نگاه کردن به چشم دیگران موقع حرف زدن یکی از روش‌های خوب برای برقراری ارتباط است اما خیره‌ شدن اصلاً درست نیست ، وقتی به غریبه‌ای خیره می‌شوید یا با خیره نگاه کردن موجب ناراحتی کسی می‌شوید (مخصوصا اگر نامحرم باشد) ، سعی کنید پلک زده و نگاهتان را به جای دیگری بیندازید.

۲- بلند حرف زدن
فقط کافی است که یادتان باشد که اکثر افراد مشکل شنوایی ندارند و نیازی به بلند حرف زدن نیست تا حرف‌هایتان شنیده شود ، تمرین کنید که با صدایی آرام‌تر حرف بزنید مگراینکه طرف‌مقابل از شما بخواهد که بلندتر صحبت کنید.

۳- قطع حرف دیگران
خیلی‌ وقت‌ها تصور می‌کنید تنها راه برای زدن حرفتان این است که حرف آدم پرحرف را قطع کنید اما اینکار اصلاً درست نیست. صبر کنید تا طرف‌مقابل صحبت خود را تمام کند ، بعد شما حرف بزنید.

۴- انعام و مزد کافی ندادن برای خدمات
به خاطر داشته باشید که خیلی از این افراد ، برای گذران خرج و مخارج خانواده‌شان به این انعام‌ها تکیه می‌کنند. سعی کنید براساس نوع و کیفیت خدماتی که دریافت می‌کنید، انعام دهید و حتما انتهای کار او را راضی کنید.

۵- حرف زدن با دهان پر
اینکار بی‌ادبی کامل است و نشانه این است که باید کمی آداب غذا خوردن یاد بگیرید ، غذایتان را جویده، قورت دهید و بعد حرف بزنید، اگر از شما سوالی پرسیده می‌شود، با اشاره نشان دهید که بعد از قورت دادن غذایتان پاسخ خواهید داد. عجله نکنید اصلا در حین غذا خوردن اصلا تا آنجای که می توانید سخن نگویید.

۶- گذاشتن آرنج‌ها روی میز
بااینکه گذاشتن آرنج‌ها روی میز به نظر بی‌ضرر می‌رسد اما نباید این کار را روی میزهای پایه‌دار انجام دهید. پشت چنین میزهایی بهتر است عقب نشسته و آرنج‌هایتان را کنار بدنتان نگه دارید.

۷- زیاد خوردن در مهمانی ها
اگر به مراسمی رسمی یا یک مهمانی خصوصی دعوت می شوید حتما یادتان باشد که با وجود غذاهای وسوسه انگیز و گرسنگی ، در مصرف غذاها زیاده روی و شتاب نکنید و همیشه حد اعتدال را رعایت کنید.

۸. در میهمانیها و جلوی مردم لاف نزنید اسرار خانوادگی را به مردم نگویید اونها در زندگی شما موقت هستند یک دوست روزی دشمن تو خواهد شد اسرار را نگو
حتی اگر از عضوی از خانواده ناراحت باشی ولی نگو  ناراحتی برطرف میشه ولی اسرارت را گفتی و حالاهراس از این داری روزی رسوایت کند که بالاخره رسوا میشوی اگر اسرارت را به مردم گفتی مثل برده میشوی بدنبال اسرارت
با فاش شدن اسرارت تو بی اعتبار میشوی پس اسرار تو اعتبار توست

حالا اگر اسرار مردم را برملا کنی که دیگه بماند و به طرف مدیون هستید.

۹- دادن نظرات نامناسب
آیا تابحال متوجه شده‌اید که بعضی‌ها به نظر می‌رسد هیچ فیلتری ندارند و بدترین و نامناسب‌ترین چیزها را به زبان می‌آورند؟ اگر شما هم از آنها هستید ، قبل از آنکه دهانتان را باز کنید ، صبر کرده و کمی فکر کنید چون مطمئناً نمی‌خواهید موجب خجالت خودتان یا فردی دیگر شوید.

۱۰- استفاده بی‌اندازه از تلفن‌همراه
تلفن‌همراه وسیله بسیار مفیدی است اما نباید جایگزین تماس‌های فردی شود ، اگر شما هم جزء آندسته از افراد هستید که به گوشی همراهتان چسبیده‌اید، از اینکه دوستانتان کم‌کم از شما دور شوند، ناراحت نشوید.
استفاده از تلفن همراه فرهنگ و حدود خاص خودش را می طلبد نباید به حدود مردم تعدی کرد تعدی به حدود مردم بی فرهنگی است

۱۱- حمله به حریم شخصی افراد
هرچقدر هم که به یک نفر نزدیک باشید، باید به حریم‌شخصی او احترام بگذارید. هیچکس دوست ندارد به مرزهای شخصی او بی‌احترامی شود.

١٢- طعنه و توهین
هر زمان احساس کردید که می‌خواهید به کسی حرفی طعنه‌دار بزنید ، زبانتان را نگه دارید ، یادتان باشد اگر نمی‌توانید به دیگران حرف‌های خوب بزنید، بهتر است اصلا هیج حرفی نزنید.

١٣- بهداشت ضعیف و رفتارهای زشت و چندش‌آور در معرض عموم
بیشتر اعمال مربوط به بهداشت شخصی باید در محیط خصوصی انجام گیرد، اگر باید موهایتان را شانه بزنید، هیچوقت این کار را وقتی پشت میز نشسته‌اید انجام ندهید ، بلند شوید و سرویس بهداشتی را پیدا کنید. هیچکس دوست ندارد با کسی رفت‌وآمد کند که مدام انگشتش را در بینی‌اش می‌کند، یا آب دهان پرتاب می‌کند.

١٤- غذا برداشتن از بشقاب دیگران اصلا کار مناسبی نیست

١٥- رعایت نکردن صف که خود نوعی حق الناس است

١٦- آشغال ریختن روی زمین

١٧- پوشیدن لباس نامناسب
هر مکان، نیازمند یک نوع خاص از لباس پوشیدن است ؛ چه کار ، مدرسه ، مکان‌های مذهبی ، ورزش و هر محل دیگر ، قبل از اینکه بخواهید جایی که نمی‌شناسید بروید ، ببینید که برای آن چطور باید لباس بپوشید.

١٨- خندیدن به بدشانسی و بدبختی دیگران
وقتی اتفاق بدی برای کسی می‌افتد ، هرچقدر هم که خنده‌دار باشد ، میل خود به خندیدن را سرکوب کنید. اگر این میل به خندیدن خیلی قوی بود، سعی کنید گونه‌هایتان را از داخل گاز بگیرید. یادتان باشد اگر آن اتفاق برای آن فرد خنده‌دار نباشد، خندیدن به آن بسیار خارج از ادب است
۱۹- خودتان را بیخودی خونه مردم دعوت نکنید اجازه دهید مردم مهمانی سبک و راحت باشند
۲۰- همدیگر را که دیدید غیبت نکنید که از گناهان کبیره است
خبر چینی نکنید
۲۱- وارد حریم هر خانه و یا هرجا شدید حرمت نگهدارید به شخصیت خود و دیگران احترام بگذارید وارد حریم هرکس شدید چشمان خود را درویش کنید ناموس مردم حرمت دارد
۲۲- بحث هایی که در تخصص شما هست ممکنه در تخصص مردم نباشد پس بیخودی اظهار نظر نکنید و حوصله کسی را سر نبرید چون پشت سر شما به شما می خندند
۲۳- مهمانی باید دعوت شوید همین جوری خود را دعوت نکنید زود از خونه مردم برگردید آداب معاشرت و ملاقات را یاد بگیرید

۲۴- شخصی که بیمار است به ملاقاتش نروید وقتی حالش خوب شد اگر نگرانش بودید تشریف ببرید ولی از بیماری او سوال نکنید زود برگردید در حد تلفن کوتاه اکتفا می کند
۲۵- به عقاید و اعتقادات مردم احترام بگذارید ولی حرمت عقاید خودو خانواده خود را حفظ کنید
۲۶- بیخودی کسی را متهم نکنید قضاوت نکنید با مردم همراه نشید در اتهام زدن به دیگران
۲۷- مقایسه نکنید مردم را با یکدیگر
۲۸- از بدبختیها نگویید و همیشه شاکر خداوند باشید
۲۹- لاف قدرت نزنید
۳۰- هر حرف و حرکت شما نشانه شخصیت شماست .
🌴🌴🌴🌴🌴🌴

عادت های بد اجتماعی

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است